Het auteursrecht is onder onze ogen aan het wegsmelten, en met recht en rede. Waarom er nog verder mee doortobben? Veel moeilijker is om het besef te laten doordringen dat culturele conglomeraten, die de markt domineren, de democratische communicatie in onze samenleving ondermijnen. Misschien moeten we aan het idee wennen, maar met mededingingsrecht kunnen, en moeten we ze in vele kleinere stukken opdelen.

Dus, adieu auteursrecht, vaarwel culturele conglomeraten. Dit is dan ook de titel van het nieuwe boek van Joost Smiers en Marieke van Schijndel dat half mei bij Boom Juridische uitgevers verschijnt.



In De Balie vindt op 10 juni een debat plaats met makers, vertegenwoordigers van de cultuurindustrie en economen over hun nu al omstreden analyses en oplossingen. De vonken zullen ervan afvliegen, afgaande op de

Lees verder
00:00:00
  Fragmenten / Sprekers
 Stuur de video door
             Video Geheel
           Huidige Fragment
stuur video
 Maak een link naar
           Video Geheel
         Huidige Fragment
Selecteer de codes