Artikel

 
Wit-wit-wit

Crash Course Congo: Wit-wit-wit klopt mijn hart (ihkv Allez Congo!)

do 09 sep aanvang: 20.30 uur TICKETS
In zes afleveringen Crash Course Congo, van september t/m december 2010 in De Balie, onderzoeken wij het heden, verleden en de toekomst van Congo. Van de toespraak van Lumumba tot de huiskamers van de Congolese diaspora, van zeep in voedselpakketten tot gratis koffie en van het winkeltje van meneer Li op Boulevard du 30 juin tot hedendaagse Congolese literatuur.
Met Crash Course Congo stellen we de kunst en cultuur, en daarna pas de politiek centraal. Sprekers uit verschillende disciplines, fotoreportages, documentaires, poëzie en literatuur helpen ons verbintenissen te maken tussen de realiteiten van Congo en die van ons als toeschouwers, betrokkenen en medeplichtigen.

In het openingsdebat Wit-wit-wit klopt mijn hart zal David Van Reybrouck, die dit jaar het boek Congo – een geschiedenis schreef (en daarvoor is genomineerd voor de Libris geschiedenisprijs), vertellen over de (on)mogelijkheid om als blanke met een zwart hart te spreken. Daarnaast spreken denkers en kunstenaars zich uit over hun verbintenis met Congo.

De volgende gasten schuiven in ieder geval aan:

  • Jan Joseph Stok – fotograaf
  • Marie Christine Siemerink – projectcoördinator Artsen Zonder Grenzen
  • Babah Tarawally - schrijver en regiomedewerker Afrika bij Free Voice
  • Paul Mbikayi – sinds 1994 in Nederland en actief in de Congolese gemeenschap 
  • Ernestine Comvalius – Directeur Krater Theater
  • Theatergroep OMSK
  • David van Reybrouck


Wit-wit-wit-wit klopt mijn hart is onderdeel van Allez Congo dat De Balie samen met Vlaams Cultuurhuis De Brakke Grond organiseert

Crash Course Congo wordt mede mogelijk gemaakt door NCDO en SNS Reaal.


Wit-wit-wit


Gerelateerd

 

Articles

Links

Meer |


Zoekfilter

Uitgelicht

Olivier Onderstreept: Scepter

 
Olivier onderstreept CCC
do 09 sep

Crash Course Congo: Wit-wit-wit klopt mijn hart (ihkv Allez Congo!)

 
Wit-wit-wit
di 14 sep

And Justice for ALL: Waarheid of verzoening

 
Waarheid of verzoening?
do 16 sep

Cineville Talkshow: Exit through the Giftshop

 
Exit through the giftshop
vr 17 sep

My Kid Could Paint That

 
My Kid Could Paint That
ma 20 sep

KennisCafé #26: Kolder of kennis

 
Kolder of kennis