Artikel

 
And justice for ALL

And Justice for ALL #1

di 09 februari 2010
Recht hebben is nog geen recht krijgen. En wat is recht eigenlijk? Met deze vragen in gedachten gaat De Balie in 2010 aan de slag met een nieuwe serie over de internationale rechtsorde: And justice for All. Waarop baseren we een internationaal rechtstelsel? Wie gaat er eigenlijk rechtspreken? En welke verantwoordelijkheid hebben alle partijen? Kortom: hoe ziet het wereldrecht van morgen eruit?

In februari trappen we af met een openbare expertmeeting waarin we met publiek en experts stil staan bij de belangrijkste knelpunten van een internationale rechtsorde.  Tijdens deze expertmeeting staan de volgende vragen centraal: als recht een weerslag is van normen en waarden van een samenleving: wat zijn de gemeenschappelijke internationale normen en waarden? En wie bepaalt dat? Landen als China en de VS hebben zeer verschillende stelsels. Moeten deze stelsels terug te vinden zijn in het internationale recht? En hoe zit dat met de Sharia?
De expertmeeting is voor beperkt publiek toegankelijk, dus wees er tijdig bij. De expertmeeting biedt een unieke inkijk in de wereld van het (internationaal) recht.

Willem Witteveen (hoogleraar encyclopedie van de rechtswetenschap), Flora Goudappel (universitair hoofddocent. Europees recht, Erasmus Universiteit Rotterdam), Richard Steenvoorde (jurist en bestuurskundige), Charlotte Hille (onderzoeker internationaal recht), Jan Michiel Otto (hoogleraar Law and Governance in Developing Countries and directeur van het Van Vollenhoven Institute for Law, Governance, and Development), Ellen Hey (hoogleraar internationaal recht), Olivier Ribbelink (hoofd onderzoeksafdeling T.M.C. Asserinstituut) en Robert Jan Witpaard (promovendus van proefschrift 'Peace through Law', Radboud Universiteit Nijmegen).
De gespreksleiding is in handen van Wilbur Perlot (Instituut Clingendael, De Balie).

Toegang gratis. Reserveren van harte aanbevolen. Het aantal plaatsen is zeer beperkt.
Voortaal is Nederlands.



And justice for ALL


Gerelateerd

 

Dossiers

Video

Links

Meer |


Zoekfilter

Uitgelicht

Olivier Onderstreept: Scepter

 
Olivier onderstreept CCC
do 09 sep

Crash Course Congo: Wit-wit-wit klopt mijn hart (ihkv Allez Congo!)

 
Wit-wit-wit
di 14 sep

And Justice for ALL: Waarheid of verzoening

 
Waarheid of verzoening?
do 16 sep

Cineville Talkshow: Exit through the Giftshop

 
Exit through the giftshop
vr 17 sep

My Kid Could Paint That

 
My Kid Could Paint That
ma 20 sep

KennisCafé #26: Kolder of kennis

 
Kolder of kennis